top of page

 Пам’ятайте, найцінніший скарб  - це життя та здоров’я людини! Бережіть себе і своїх близьких! Дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності. Будьте здоровими!! Гарного літнього відпочинку!!!

🌞Температури, які коливаються більш ніж на 10 градусів вище середньої високої температури для регіону і тривають протягом декількох тижнів, визначаються як надзвичайна спека.

Центр громадського здоров'я України радить:

🔷Перебувайте якомога менше на сонці, особливо в період з 11 до 16 години. Шукайте прохолоду й тінь, щоб ваше тіло мало можливість відновитися.  

🔷Обережно із засмагою. Засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання, тож варто "захиститись", використовуючи креми з  SPF не менше 30.  Наносьте сонцезахисні креми за 30 хвилин перед виходом на вулицю. Засмага може значно уповільнити здатність шкіри вивільняти надлишок тепла впливаючи таким чином на здатність вашого організму до охолодження і зневоднює його.

Підказка: Шукайте засоби захисту від сонця з поміткою "широкий спектр" або "захист UVA/UVB" на етикетці – такі продукти діють краще.  Застосовуйте їх повторно відповідно до інструкції на етикетці.

🔷Біля водойм та на пляжі отримати опіки найлегше, тож тут слід бути уважними. 

🔷Обирайте легкий, вільний одяг світлих кольорів, бажано з довгим рукавом. Одягайте сонцезахисні окуляри і капелюх, краще з широкими полями, щоб затінити обличчя, вуха та шию. Уникайте відвідування соляріїв в спеку.  

🔷Пийте більше води. Підтримуйте водний баланс: незалежно від того, наскільки ви активні. Не чекайте на відчуття спраги – пийте постійно маленькими порціями.

‼️Увага: порадьтеся з вашим лікарем щодо допустимої кількості вживання води у спеку, якщо є  якісь протипокази за станом здоров’я.

Не пийте рідини, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, адже це фактично призводить до втрати більшої кількості рідини. Крім того, уникайте дуже холодних напоїв, тому що вони можуть викликати судоми шлунка. Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом солі, страждаєте на діабет, маєте підвищений кров'яний тиск або інші хронічні захворювання, порадьтесь зі своїм лікарем щодо водно-сольового режиму.

‼️Майте на увазі: електричні вентилятори можуть забезпечити комфорт, але коли температура повітря досягає критичної позначки, вони стають неефективними. Кращий спосіб охолонути – прийняти прохолодний душ або ванну.  

🔷Використовуйте кухонну плиту і духову шафу якомога менше, щоб підтримувати прохолоднішу температуру у домі. Уникайте гарячої та важкої (жирної) їжі: вона створює додаткове теплове навантаження для вашого тіла.

🔷Уповільніть темп: зменшуйте об’єм фізичних вправ під час спеки. Якщо ви не звикли працювати чи займатися спортом за високої температури повітря, починайте вправи повільно і поступово підвищуйте темп. Якщо навантаження у спеку змушує ваше серце битися сильніше і вам не вистачає повітря, припиніть будь-які навантаження. Перемістіться у прохолодне місце або у тінь і відпочиньте, особливо, якщо ви відчуваєте запаморочення або слабкість.

‼️Ніколи не залишайте немовлят, дітей або домашніх тварин у припаркованому автомобілі, навіть з відкритими вікнами. Коли залишаєте авто, переконайтеся, що усі вийшли. Не забувайте напувати своїх домашніх тварин: давайте їм багато свіжої води, при цьому залишайте воду в тіні.

Безпека життєдіяльності- безпека життя.
🏖Одним із найкращих способів знизити ризик зараження на COVID-19 є уникнення місць скупчення людей. 

Рішення про відкриття пляжів приймають органи місцевого самоврядування у кожному конкретному випадку. Якщо ви все ж вирішили відвідати пляж, рекомендуємо:

🔴Дотримуватись фізичного дистанціювання не менше одного метра з іншими людьми. Лежаки, шезлонги та інші об’єкти, на яких відвідувачі пляжу можуть сидіти та або лежати також мають бути розміщені на відстані не менше метра.

🔴Якщо немає можливості дотримуватись дистанції, необхідно використовувати маску (окрім перебування у воді), надягаючи її так, щоб були покриті ніс та рот.

🔴Дотримуватись правил гігієни рук. А саме: мити руки проточною водою з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, коли відчуваєте, що вони забруднилися. Не слід забувати мити руки після зняття засобів індивідуального захисту (маски або респіратора). Не варто торкатись брудними руками обличчя. Якщо немає можливості помити руки, їх слід обробити спиртовмісним антисептиком. 

🔴Дотримуватись етикету кашлю: чхати та кашляти в лікоть або одноразову паперову хустинку (яку слід одразу викинути та помити після цього руки).

🔴Уважно ставтеся до того, куди викидаєте використані засоби індивідуального захисту. На їх поверхні залишаються мікроорганізми, які виділяються з видихуваним повітрям. Вони можуть бути небезпечними для інших людей, а також забруднювати навколишнє середовище. 

🔴Не обмінюватись речами з іншими людьми: рушниками, захисними окулярами, іграшками тощо.

🔴Не відвідувати місця, де немає доступу до туалетної кімнати, яка забезпечена проточною водою, рідким милом та одноразовими рушниками тощо.

🔴Слід відмовитись від відвідування пляжів людям, які старші 60 років, тим, хто у групі ризику, а також тим, у кого наявні ознаки респіраторного захворювання або пройшло менше 14 днів з моменту контакту із випадком підтвердженого захворювання на COVID-19.

Пам’ятайте, що дотримання правил індивідуального захисту (навіть на пляжі) — це особиста відповідальність кожного.

#phcua_covid19

Безпека життєдіяльності влітку. «Моєліто2020»

61a4dcd3708b6.png
ФСВ-_Iнструкцiя_користування_апаратом.jpg
41773916_447322942455904_6202092573977214976_n.png
41473162_2067462820184225_5004663014771654656_n.png
bottom of page